5. REFERENCIA ÁLLOMÁNYOK Fogalmak: Referencia állomány : közönséges design állomány , melyet referenciaként az adott rajzhoz kapcsolunk. A tartalma nem módosítható, de megjeleníthető, és a benne lévő rajzelemeket át tudjuk másolni az aktuális rajzba. Megjegyzések: • Maximum 255 referencia állományt lehet a rajzhoz kapcsolni. • A File menü Save Settings menüpontjának kiválasztásával a rajzhoz kapcsolt referencia állományok nevei elmentődnek, így a rajz legközelebbi megnyitásakor nem kell őket újra a rajzhoz csatolni.(Tapasztalataink szerint ez akkor igaz, ha a referencia állományok ugyanabban a könyvtárban vannak, mint az aktuális rajzállomány.) • A File menü References menüpontjának kiválasztásával tudjuk megnézni a rajzhoz csatolt referencia állományok listáját. Ekkor megjelenik a Reference Files beállításablak (lásd: lent). A rajzhoz kapcsolt referencia állományok listája A File menüből válasszuk ki a Reference menüpontot. Megjelenik a képernyőn a Reference Files beállításablak. Reference Files settings box Angol szavak és kifejezések:
Referencia állomány hozzácsatolása a rajzhoz 1. A File menüből válasszuk ki a Reference menüpontot. Megjelenik a képernyőn a Reference Files beállításablak. (lásd: előző oldal) A beállításablak Tools menüjéből válasszuk az Attach menüpontot. Megjelenik az Attach Reference File párbeszédablak. 2. A párbeszédablakban válasszuk ki azt a rajzállományt, melyet referenciaként csatolni szeretnénk a rajzunkhoz. 3. Az egérrel válasszuk ki az OK gombot. Megjelenik egy párbeszédablak, melynek a csatolandó referencia állomány neve szerepel a fejlécében. Ha akarunk, adjunk logikai nevet a referencia állománynak (maximum 22 karakter). 4. Lehetőségünk van rövid magyarázatot fűzni a referencia állományhoz. 5. Az Attachment Mode menüből válasszuk a Coincident menüpontot. 6. Az egérrel válasszuk ki az OK gombot. Angol szavak és kifejezések:
Megjegyzés: • Az 5. pontban a Coincident típusú hozzáfűzés i mód a következőt jelenti: a referencia állomány koordinátái egy az egyben megfelelnek az aktív rajzállomány koordinátáinak a hozzáfűzés után (eltolás, forgatás, nagyítás, kicsinyítés nélkül). Hozzácsatolási paraméterek állítása A Reference Files párbeszédablak Settings menüjéből válasszuk ki az Attachment menüpontot. Megjelenik az Attachment Settings párbeszédablak. Attachment Settings dialog box Itt lehet módosítani a rajzhoz csatolt referencia állomány • logikai nevét • a hozzá fűzött magyarázatot • a Snap attribútumot • a Locate attribútumot. Az egyes attribútumok jelentései: • Display attribútum : ON: az adott referencia állomány látszik a képernyőn • Snap attribútum : ON: az adott referencia állomány pontjaira rá tudunk snap-pelni (lásd: Snap-ek 6-7) • Locate attribútum : ON: az adott referencia állomány rajzelemeit be tudjuk azonosítani (például másoláshoz) Angol szavak és kifejezések:
A adott rajzhoz csatolt referencia állományban is tetszőlegesen ki-, bekapcsolhatjuk a különböző level -eket, valamint definiálhatunk hozzá level symbology-t. A level-ek állítása hasonlóan történik, mint az aktív rajz esetén. A Reference Files párbeszédablak Settings menüjéből válasszuk ki a Levels menüpontot. Megjelenik a Reference Levels párbeszédablak. Megjegyzés: • Referencia állomány esetén nincs aktív level . A level symbology állítása hasonlóan történik, mint az aktív rajz esetén. A Reference Files párbeszédablak Settings menüjéből válasszuk ki a Level Symbology menüpontot. Megjelenik a Level Symbology párbeszédablak. Itt teljesen hasonlóan kell eljárni, mint az aktív rajz level symbology-jának beállításakor. Angol szavak és kifejezések:
|